D+H

Systemy oddymiania
Kontrola rozprzestrzeniania dymu i ciepła

Dzięki wykorzystaniu zjawiska konwekcji dym odprowadzany jest na zewnątrz budynku. Elementy oddymiającei napowietrzające wytwarzają efekt kominowy i pozwalają na ograniczenie dymu do stałej unoszącej się ponad obszarami przebywania ludzi. Pozwala to zachować przepustowość dróg ewakuacji.

Systemy oddymiania
LSC - Lift Smoke Control
LSC - Lift Smoke Control
Bezpieczeństwo i energooszczędność

Kompletny i zaawansowany technologicznie sposób na zminimalizowanie zagrożenia pożarowego w szybie dźwigowym. Zastosowanie zasysającej czujki dymu pozwala na szybką detekcję, wyeliminowanie fałszywych alarmów bez konieczności umieszczania instalacji w szybie.

Okienny system oddymiania
Odpowiednio dobrany napęd elektryczny

Do każdego systemu projektowane są specjalne konsole do montażu napędów, co pozwala na kompleksową i szybką obsługę producentów stolarki aluminiowej. Odpowiedni dobór rozmiarów i typów okien oddymiających uzależniony jest od parametrów i charakterystyki danego budynku i obliczany jest indywidualnie.

Okienny system oddymiania
Systemy wentylacji i przewietrzania
Systemy wentylacji i przewietrzania
To ty kształtujesz klimat

Naturalna wentylacja natychmiast wpływa na klimat panujący w pracy i w domu. Wilgotność wewnątrz budynku jest odpowiednio regulowana. W warunkach wilgotnego środowiska kondensacja i pleśń nie stanowią już problemu.

System sygnalizacji pożarowej
Kolorystyczne dopasowanie do każdego wnętrza

Atutem systemu jest możliwość zaprojektowania elementów detekcyjnych (czujek optycznych, multisensorowych oraz ciepła) w różnych kolorach dopasowanych do aranżacji pomieszczenia, w którym mają być one instalowane. Nawet sama centrala może być dostarczona w wybranym kolorze, co całkowicie wyróżnia system na tle innych paneli SAP.

System sygnalizacji pożarowej